AgeD4-090.dng

Wiek Adaline, w młodym ciele młody duch, czy jakoś tak

Już prawie koniec roku, a ja dalej muszę się uczyć. Robię więc wszystko, aby się nie uczyć. Głównie kończy się na obejrzeniu kolejnego odcinka, kolejnego serialu. Jednak postanowiłam być ambitna, no dobra, wyjdę z domu, pójdę do kina. Teraz trochę żałuję, że nie wybrałam Jurassic World albo Krainy Jutra, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (chyba).

Film opowiada o Adaline (niespodzianka) i wielkiej miłości która jej się przytrafiła, jednak zamiast zanurzyć się w emocjach i silnych ramionach przystojnego Michiela Huismana (możecie go kojarzyć z Gry o Tron), postanawia uciec. Jej decyzja jest jednak zrozumiała, bo widzicie Adaline ma sekret, nie starzeje się i w momencie kiedy spotyka miłość swojego życia ma już ponad sto lat. Nie chce więc kolejny raz złamać serca, przez te dziesiątki lat nie żyła przecież samotnie, pod koniec lat 60 poznała na przykład młodego mężczyznę, który studiował medycynę i cóż zakochał się w niej i chciał się jej oświadczyć, ona oczywiście uciekła i możemy założyć iż robiła tak wiele razy. Adaline ma córkę która pragnie dla matki normalnego życia, więc przekonuje ją aby wróciła w ramiona Ellisa Jonesa (tak nazywa się bohater grany przez Huismana). Chwilę później biegnie aby się z nim spotkać i mają żyć długo i szczęśliwie, przekonany o tym Ellis postanawia przedstawić swoją ukochaną rodzicom, którzy obchodzą czterdziestą rocznicę ślubu. Radośnie więc jadą na spotkanie rodzinne i … Tak, tak jak myślicie musi się coś stać. Okazuje się, że … No przecież nie zdradzę Wam twist plotu tego filmu, nie jestem okrutna.

Ogólnie po moim opisie łatwo dochodzicie do wniosku, iż jest to typowy film romantyczny i pewnie jeszcze zraziłam wszystkich czytelników płci męskiej. Nie bójcie się tego filmu, bo sama uważam iż główny wątek wielkiej miłości wcale nie jest porywający, raczej typowy i oklepany ale kiedy oglądając skupisz się na wątku fantastycznym to dostajesz bardzo dobry film. Momentami poważny, smutny, zdarzają się również zabawne momenty. Cały jest utrzymany w nastroju wieku, nie umiem tego inaczej opisać ale jest jak postać Adaline, dojrzały. Aktorzy też dają radę, nie mówię tylko o Huismanie i jego klacie którą też możemy podziwiać, ale o Blake Lively (znanej z roli w Plotkarze), która według mnie bardzo dobrze poradziła sobie z główną rolą choć miejscami miałam poważne wątpliwości. Jednak najjaśniej świecił zdecydowanie Harrison Ford z drugoplanową rolą ojca Ellisa, swoją grą powalił wszystkich na kolana. Każda scena należy do niego dosłownie. Nawet te gdzie go nie ma (tak to żart).

Mam całkowicie mieszane uczucia co do tego filmu. Moja żeńska część duszy mówi mi, tak super film, broda, super film, kochają się, przystojny facet, klata, klata, broda, klata, Harrison Ford, super film, etc.. Natomiast ta druga która, woli horrory i nie obrzydza jej nurkowanie w odchodach, bardziej sceptycznie patrzy na to dzieło i stara się znaleźć jakiś głębszy sens, albo sens. No bo oczywiście chodzi tu o wielką miłość której nie pokona wiek, ani nic takiego. Ale zalatuje mi tu trochę Zimową opowieścią, bo niby taki świeży pomysł, ale właśnie gdzieś to już widziałam.

Trzeba to jakoś podsumować. Film jest ciekawy, może bez przesady, ale miło się go ogląda. Fabuła trzyma się kupy, kamera ładnie pracuje, można znaleźć kilka ładnych ujęć. Jest szansa, że podczas oglądania choć raz się uśmiechniesz. Jest też szansa, że uronisz łezkę, oczywiście do dziewczyn. Jeżeli się postarasz może nawet wyniesiesz coś dobrego z tego filmu, może Cię do czegoś zainspiruje, może do obejrzenia Plotkary? Ja Was nie oceniam. Słowem zakończenia to film wart obejrzenia w kinie, miło spędzone dwie godziny mimo natłoku romantyzmu. Wiek Adaline to film który warto obejrzeć.

Endlesspancake

*flies away*

P.S. tyle pisałam o tej klacie, że aż ją wstawię :)

P.P.S a tu macie zwiastun

Jedna myśl nt. „Wiek Adaline, w młodym ciele młody duch, czy jakoś tak”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.