Pentatonix

Nowy album Pentatonix!

Już za niecałe dwa tygodnie nowa płyta będzie dostępna w USA, a dzięki takim stronom jak amazon.com, czy itunes.com również i u nas! Grupa zapowiadała swoje ponowne nadejście już od wielu tygodni, przekazując fanom coraz więcej szczegółów na temat nowych piosenek. Wszyscy fani czekają z niecierpliwością na nadejście 16 października…
Początkowo Pentatonix było grupą złożoną z trzech osób – przyjaciół z liceum: Scotta, Kirstie i Mitcha.

superthumb

Cała trójka wykazywała zainteresowanie muzyką od dziecka, wszyscy uczestniczyli w szkolnym teatrze jak również występowali w teatrze musicalowym, co wpłynęło w dużym stopniu na rozwój ich umiejętności wokalnych. Bardzo szybko odkryli wspólną pasję – śpiew a capella, to znaczy bez żadnego podkładu muzycznego. Zaczęli przerabiać znane piosenki i wykonywać je używając do tego tylko swoich głosów. Gdy uznali, że całkiem nieźle im to idzie wzięli udział w konkursie, aby dostać się do obsady jednego z odcinków popularnego serialu Glee, i wstawili swój pierwszy cover na youtube.com. Miało to miejsce w kwietniu 2010r:

Nie udało im się przejść eliminacji, ale filmik stał się dosyć popularny, więc THE TRIO (bo tak się wówczas nazwali) uznali, że skoro ich muzyka podoba się ludziom, to nie należy tego zaprzepaszczać. Tym bardziej, że każdy z nich czuł, że śpiew, to jest właśnie to, co naprawdę kochają robić. W 2011 wyrazili chęć przystąpienia do programu The Sing Off, amerykańskiego talent show dla grup a capella. Ich przyjaciel (późniejszy producent – Ben Bram) zaproponował im jednak, że większe szanse będą mieli, gdy do grupy dołączą jeszcze bas i beatbox. Przedstawił im Aviego – absolwenta szkoły muzycznej, profesjonalnego basistę wokalnego. Następnie grupa odszukała Kevina (beatbox) przez youtube. Kevin bardzo ich zainteresował, ponieważ umieszczał filmiki, na których jednocześnie gra na wiolonczeli i beatboxuje.

9dfdbd622ec5aac722a91267b17fb187

Obaj „nowi” zgodzili się współpracować i w ten sposób w 2011r uformowała się oficjalna grupa Pentatonix, która zakwalifikowała się do trzeciego sezonu The Sing Off. Oto ich pierwszy występ:

W zespole zawiązała się niesamowita przyjaźń. Bardzo szybko zaczęli nadawać na tych samych falach, zrozumieli się wzajemnie i współpracowali. Każdy z nich jest niesamowicie kreatywny i utalentowany. Ich skale głosowe i umiejętności wokalne są bardzo szerokie, wszyscy posiadają opanowaną do perfekcji technikę i co najważniejsze potrafią czerpać radość z każdego występu. Wszystko to niewątpliwie zadecydowało o wygranej Pentatonix w programie.

Pentatonix NBC's "The Sing Off" Live Finale 2011 at Sony Pictures Studio Culver City, California - 28.11.11 Mandatory Credit: Nikki Nelson/WENN.com

Ich nagrodą było zapewnienie funduszy na nagranie płyty oraz kontrakt z Sony Music. Od tego czasu wydali już trzy płyty studyjne (PTX, Vols 1 & 2; PTX; That’s Christmas To Me) oraz cztery EPki (PTX; volume I; PTXmas; PTX, Vol II; PTX, Vol. III). Z każdym następnym albumem Pentatonix ukazuje nam swoje nowe oblicze. Do tej pory w ich utworach przeważały covery, nie brakło też jednak oryginalnych utworów takich jak Run To You z płyty PTX, Vol. II:

Na nowej płycie, zatytułowanej Pentatonix mają się pojawić tylko ich oryginalne utwory, co z pewnością jest czymś nowym dla fanów, ale jednocześnie bardzo interesującym. Grupa niedawno udostępniła tytuły wszystkich piosenek, które będziemy mieli okazję wysłuchać. Są to:

 1. „Na Na Na”
 2. „Can’t Sleep Love”
 3. „Sing”
 4. „Misbehavin'”
 5. „Ref”
 6. „First Things First”
 7. „Rose Gold”
 8. „If I Ever Fall In Love” (feat. Jason Derulo)
 9. „Cracked”
 10. „Water”
 11. „Take Me Home”
 12. „New Year’s Day”
 13. „Light in the Hallway”

Jak do tej pory tylko jedna z nich ukazała się jako singiel. Pentatonix zamieściło na swoim kanale teledysk do „Can’t Sleep Love” powodując tym co raz większą ciekawość wśród fanów (i nie tylko):

Pentatonix stali się niezwykle popularni w ciągu ostatnich kilku lat. Ich piosenki są coraz częściej puszczane w amerykańskim radiu. Grupa ma szansę stać się znana na całym świecie dzięki wyniesieniu muzyki a capella na zupełnie nowy poziom. Słuchając ich muzyki nie odnosi się wrażenia, że czegoś brakuje, wręcz przeciwnie – instrumenty wydają się być całkiem niepotrzebne. Ich umiejętność aranżacji utworów, połączona z wielkim talentem i ambicją każdego z osobna daje niesamowite efekty. Nie możemy się już doczekać, co pokażą nam tym razem, dlatego w ostatni czwartek mieliście okazję usłyszeć w szkolnym radiu ich najnowszy cover – „Where Are Ü Now”(Jack Ü ft. Justin Bieber):

Nowy album zostanie wydany już 16 października!

Jeśli zainteresowaliście się zespołem odwiedźcie koniecznie ich stronę! ptxofficial.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.